چگونه یک پاورپوینت درسی بسازیم؟

چگونه یک پاورپوینت درسی بسازیم؟

داشتن پاورپوینت شکیل و پر محتوا

ما می توانیم کلماتمان را با یک فناوری حیرت آور همراه کنیم که اگر این کار را درست انجام دهیم کنفرانس ما به سطح جدیدی ارتقا پیدا می کند.در اینجا نکاتی را برای تهیه پاورپوینت عالی  می‌‌خوانید که به کمک آنها ‌می‌توانید یک ارائه عالی و منحصربه‌فرد برای سخنرانی خود تهیه کنید.

نکته مهم:به هیچ وجه در ساخت اسلاید از متن های بلند استفاده نکنید.چون اگر قرار بود همه چیز در اسلاید نوشته شوند دیگر نیاز به حضور شما آنجا نبود.در واقع هدف از ساختن اسلایدها بیشتر معرفی تیتر وار مطالب و استفاده حداکثری از عکس و نمودار برای بیان راحت تر مطالب است.برای اجتناب از این کار باید هر اسلایدی فقط یک ایده ی اصلی داشته باشد.

رزولوشن عکس:از عکس هایی استفاده کنید که بالاترین وضوح ممکن را دارند تا عکس هنگام نمایش پیکسل پیکسل نشود.

نوع فونت:معمولا بهترین حالت این است که شما فقط از یک طرح حروف در هر ارائه استفاده کنید.بعضی از آنها   را توصیه  Arial یا  Helvetica مانند sans-serif متناسب تر از بقیه هستند.من معمولا فونت های متوسط می کنم.ولی از فونت های زیادی نازک استفاده نکنید چون به سختی خوانده می شوند.به خصوص بر روی پس زمینه تیره.اگر در این مورد تردید دارید آن را ساده بگذارید.

اندازه فونت:اندازه(سایز)کوچک فونت ها بیننده را به سختی می اندازد.بیشتر از سایز ۲۴ یا بزرگ تر استفاده کنید.در هر ارائه و کنفرانس حداکثر از سه سایز و فونت استفاده کنید و هر سایز نیز باید به دلیل خاصی به کار برده شود.سایز بزرگ برای عنوان ها،سر تیترها،سایز متوسط برای ایده های اصلی و سایز کوچک برای جمله هایی که این ایده ها را توضیح می دهند.

پس زمینه ی فونت:اگر می خواهید بر روی عکس چیزی بنویسید مطوئن شوید نوشته را جایی قرار دهید که خواننده می تواند بخواند.اگر عکسی زیادی شلوغ بود،به جای اینکه نوشته را مستقیما روی آن تایپ کنید یک کادر رنگی پایین آن بکشید و بر روی آن نوشته خود را بنویسید.

رنگ فونت:کلمات کاربردی که در اینجا باید برای رنگ مناسب فونت ها به کار ببریم ساده و متضاد هستند.مثلا مشکی روی سفید،یا یک رنگ تیره بر روی سفید.سفید و زرد هم روی مشکی به راحتی خوانده می شوند چون خیلی متضاد هستند.تنها از یک رنگ فونت در ارائه خود استفاده کنید مگر اینکه بخواهید بر چیزی تاکید کنید یا نشان دهید متعجب شده اید.هرگز از فونت های روشن روی پس زمینه روشن و فونت های تیره روی پس زمینه ی تیره استفاده نکنید.برای مثال آبی روشن روی زرد یا قرمز روی مشکی به راحتی خوانده نمی شود.

بررسی خوانا بودن و کیفیت ارائه:پس از اینکه نوع فونت و رنگ دلخواهتان را انتخاب کردید،به ارائه خود در کامپیوتر نگاه کنید که البته بهتر است روی صفحه تلویزیون یا پروجکشن این کار را انجام دهید.۲ تا ۴ متر عقب تر بایستید.همه چیز قابل خواندن است؟عکس ها پیکسل پیکسل نشده اند و واضح هستند؟اگر اینطور نیستند دوباره آنها را تنظیم کنید.

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *