چگونه یک شروع جذاب در سخنرانی داشته باشیم؟

چگونه یک شروع جذاب در سخنرانی داشته باشیم؟

یک شروع طوفانی:ویژگی یه شروع عالی به این صورت است که شما باید به مخاطبانتان نشان دهید که چرا باید به سخنان شما گوش دهند و شما با سخنرانی تان چه منفعتی به آن ها می رسانید و اگر گوش ندهند چه چیزهای را از دست خواهند داد.

چند روش عالی برای یه شروع طوفانی در ارائه کنفرانس

داستان گویی:در بین تمام روش هایی که در شروع سخنرانی متداول است فن داستان گویی از قدرت فوق العاده ایی برخوردار است.اجازه بدهید چند دلیل برای ضرورت استفاده از این ابزار قدرتمند بیان کنم.

زیرا همه ما از کودکی عاشق داستان و قصه هستیم و این داستان ها را از افراد دوست داشتنی شنیده ایم پس اگر شما هم قصه بگویید دوست داشتنی تر خواهید شد.

داستان ها باعث ایجاد ارتباط بین شما و مخاطبان می شود.

داستان ها  در اذهان ماندگار ترند و طبق تحقیقات علمی مشخص شده است که انسا ن ها از داستان ها بیشتر می آموزند.

خوب بهتره بگیم حالا چطور میشه از این تکنیک عالی استفاده کرد.

اولین نکته اینه که باید توجه داشته باشید داستانی را که دارید تعریف میکنید ارتباط نزدیکی با موضوع شما باید داشته باشد.مثلا اگر دارید در مورد افراد درون گرا و برون گرا صحبت می کنید و یک فرد درون و یا برون گرا را مثال میزنیم،داستانی را از زندگی واقعی این فرد باید بیان کنید.باید از تجربیات خودتان که احتمالا یکی از این دو مورد هستید و یا از تجربیات یکی از نزدیکانتان خاطراتی را بیان کنید.

دومین نکته داستان باید جالب و جذاب باشه،چون تنها تعریف داستان نمی تونه باعث جذب مخاطب بشه،ما باید بتونیم داستان رو هر چه بهتر بیان وتصویر سازی اش کنیم.

استفاده از سخنان بزرگان(نقل قول ها):استفاده از نقل قول در کنفرانس یکی از کم ریسک ترین روش ها برای شروع می باشد.

از مزایای نقل قول در ارائه کنفرانس این است که به خاطر می ماند در صورتی که دیگر سخنان این قابلیت را ندارند.

نقل قول تکنیکی برای اعتبار بخشیدن به سخنان شما می باشد چرا که نشان می دهد فردی که از آن نقل قول شده است با سایر بخش های سخنان شما موافق است و آن را تایید می کند.

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *